Baza klubów-Kodokan Gliwice

Posted on Gru 30 2013 - 11:42am by gregor

Share on FacebookEmail this to someone

kodokan1

Główny trener:Mariusz Ważny .Trener BJJ Marcin Held ,czarny pas BJJ  ,zawodnik MMA.

Klub Sportowy Kodokan powstał w 1998 r. z inicjatywy braci Mariusza i Jarosława Ważnych. Japońska nazwa „Kodokan” oznacza miejsce, w którym można trenować różne sztuki walki. Marzeniem braci, którzy trenowali judo, było stworzenie właśnie takiego miejsca. I udało się nam – uśmiecha się prezes Mariusz Ważny – W naszym Klubie sztuki walki przenikają się nawzajem, asymilujemy elementy z różnych dyscyplin.

Początki były trudne, a wiązało się to przede wszystkim z brakiem bazy szkoleniowej.
Z czasem jednak pojawił się pierwszy sponsor, a wraz z nim pierwsza mata treningowa. Udało się też wynająć sale w szkołach.

Szansa na zrealizowanie marzenia o stałej sali pojawiła się 2 lata temu i wiązała się z ciężką pracą. Kodokan postanowił zaadaptować na swoje potrzeby dawne gliwickie kino „Grażyna” Własnymi siłami przeprowadzili remont zrujnowanego obiektu. Pierwsze zajęcia odbywały się bez ogrzewania – opowiada z uśmiechem Mariusz Ważny – A dziś obiekt nosi nazwę Centrum Sztuk Walki i jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt.

W Klubie ćwiczy obecnie około 200 osób (dzieci, młodzież i dorośli) pod okiem
8 instruktorów. Trenowanych jest 5 dyscyplin – brazylijskie ju jitsu, które opiera się głównie na chwytach, thaiboxing, którego cechą charakterystyczna są uderzenia łokciami i kolanami, następniemieszane sztuki walki, w których dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone
w innych sportach walki, submission wrestling (walka zapaśnicza) oraz boks. Zainteresowani przychodzą trenować wybraną sztukę walki, ale w krótkim czasie ulegają fascynacji kolejną
i zaczynają trenować dwie jednocześnie
 – mówi prezes. Członkowie Klub uczą się od najlepszych, gdyż jest on systematycznie odwiedzany przez takie sławy jak Roberto Attala – instruktor brazylijskiego ju-jitsu, czy mistrz sztuk walki Mariusz Linke.

Adres klubu:

  • Klub Sportowy Kodokan
  • ul. Szobiszowicka 27
  • 44-100 Gliwice, Poland
  • kom. 510373823
  • Pon-Pt: 18:00 do 22:00

meil:wazny4@op.pl

Strona klubu: www.mma.gliwice.pl

Leave A Response